Szkoła Kadetów

Kierownik zajęć specjalistycznych kpt. Mirosław Bieniawski

Kierownik zajęć specjalistycznych płk. Sławomir Kożuch

Historia

Nasza wyjątkowa szkoła „Szkoła Kadetów” istnieje od 1991 roku, która łączy naukę i pasję. Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki z klasami mundurowymi przygotowuje swoich uczniów (kadetów) do dalszej nauki i pracy także w służbach mundurowych. Aspirujemy do najlepszej w Polsce szkoły o charakterze mundurowym.

Wieloletnia tradycja, atrakcyjna oferta edukacyjna oraz nowoczesne zaplecze szkoły stwarzają niepowtarzalne warunki w drodze do celu, jakim jest zdanie egzaminu dojrzałości i przeżycie wspaniałej przygody.

Zwracamy dużą uwagę na naukę języków obcych. Edukacja młodzieży odbywa się zgodnie z programem MEiN, trwa 4 lata dla absolwentów szkół podstawowych i kończy się egzaminem maturalnym. Poza programem zajęć specjalistycznych dla służb mundurowych, każdy uczeń bierze udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach: samoobrony, technik i taktyk interwencyjnych, strzeleckich i wspinaczkowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wychowujemy młodych ludzi w poczuciu patriotyzmu i zachęcamy do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Zabytkowy budynek szkoły (1903) roku jest monitorowany i ma bardzo dogodną lokalizację (200 metrów od węzła komunikacji miejskiej).

Kursy

W ramach programu Kadeci realizują kursy:

1. Samoobrona (klasy policyjne), sztuki walki (klasy wojskowe)
  2. Wspinaczki
  3. Strzelania
  4. Pierwszej pomocy

Dodatkowe kursy przez szkołę (po preferencyjnych cenach):
- kursy nurkowania (system CMAS),
- kursy spadochronowe
- kursy żeglarskie
- obozy szkoleniowe

- kursy ochrony imprez masowych